Ostatné

ABECEDA fungujúcej imunity!

ABECEDA fungujúcej imunity ! 

Silný a odolný imunitný systém dokáže baktériam, vírusom a ochoreniam oponovať jednoduchšie. Imunitu treba budovať od malička a nič nenechať na náhodu. Viete, ktoré látky detská, ale aj dospelácka imunita naozaj potrebuje.  

Ktoré Vás ochránia, keď to telo potrebuje? 

VITAMÍN C je základ 

Okrem toho, že “céčko” je najdôležitejším vitamínom na podporu imunity, je zodpovedný aj za správne fungovanie imunitného systému nielen v detskom, ale aj dospelom organizme.  Aktívne chráni telíčko a bojuje s vírusmi a baktériami. Ak telu dodáme vysokú dávku vitamínu C počas ochorenia nielen skracujeme čas liečby, ale aj zmierňujeme prejavy choroby. 

RADY : Brokolica, karfiol, kapusta, alebo rúžičkový kel – táto zelenina a jej konzumácia dodá Vášmu dieťaťu a Vám vitamín C. 

ZINOK 

Významný minerál pre imunitu – zvyšuje obranyschopnosť organizmu a podporuje rýchlejšiu regeneráciu a proces uzdravovania. Okrem toho, že zlepšuje stav pokožky, regeneráciu a hojenie rán, ale pomáha aj pri únave a vyčerpanosti. 

RADY : Nájdete ho najmä v pečečni, tmavom mäse, mlieku, vaječných žltok. Myslite, ale na to, že pri varení a mletí sa zinok ničí. 

Vitamín A nielen na dobré videnie 

Ak je dostatok “áčka”  posilňuje imunitu a zvyšuje obranyschopnosť organizmu proti infekciám. DLhé vysedávanie pred telkou, alebo pitie alkoholu rapidne znižuje množstvo “áčka” v tele. Pri tomto vitamíne treba dať pozor na predávkovanie.  

Vitamín skupiny B 

Komplex vitamínov B je najmä určený na správne fungovanie metabolizmu a podporuje látkovú výmenu v tele. 

RADY : Prirodzeným zdrojom B komplexu sú kvasnice, strukoviny, orechy, ale aj ryby. 

Sladké drievko – Glycyrhizín 

Ide o extrakt z koreňa rastliny sladovky hladkoplodnej. Sladké drievko a jeho chuť pozná mnoho z nás – dáva sa do pelendrekov. Okrem toho, že má špecifickú chuť má aj zdraviu prospešné účinky. Pôsobí antibakteriálne, antivírusovo, protizápalovo a tlmí bolesť v organizme. 

Extrakt glycyrhizínu posilňuje našu imunitu a zvyšuje obranyschopnosť organizmu proti nepríjemným vírusom a baktériám. Najmä v období sezónnych ochorení chrípok, prechladnutí, ale aj v období koronavírus, ktorý teraz prežívame. 

TIP priamo z lekárne : 

VIUSID je výnimočný prírodný výživový doplnok. 

Obsahuje všetky potrebné látky, ktoré potrebuje vaše telo na vybudovanie ochranného štítu pred vírusmi, ale aj ich ďalšou tvorbou a zvyšuje obranyschopnosť organizmu. 

Hlavnou látkou je sladké drievko – glycyrhizín, aminokseliny, minerály, dôležité vitamíny a antioxidanty. 

Pre najmenších od 3 rokov je určený VIUSID SIRUP. 

Pre staršie deti a dospelých sú určené VIUSID SÁČKY 21ks a 90ks. 

KEDY zvoliť VIUSID ? 

  • pri stavoch zlyhávania imunity – chronické ochorenia, onkologické ochorenia, cukrovka
  • v priebehu viróz sprevádzaných slabým imunitným systémom – chrípka, SARS, koronavírusy
  • pri nadmernom strese, únave, vyčerpanosti
  • prevencia pred herpetickými infekciami – opakované opary 
  • pri dlhodobých kožných problémoch – psoriáza, ekzém 
  • ochrana pri cestovaní do oblastí s vyšším výskytom infekcií