Blog

ŽIVOT V POHYBE bez bolesti…

ŽIVOT V POHYBE bez bolesti…

80% ľudí na Slovensku má bolesti chrbtice a chrbáta. Najčastejšia je bolesť dolnej časti chrbtice, alebo bolesť v krčnej chrbtici. 

Bolesť chrbáta pochádza najmä z nesprávne vykonaných pohybov, ale aj nadmernej záťaže chrbtice. Táto bolesť bežne ustúpi za pár dní, ale bolesť chrbáta môže byť aj dlhodobejšia a spôsobená nielen zlým pohybom, alebo zdvíhaním niečoho ťažkého. 

Čo je chrbtica alebo chrbát ?

Chrbticu každého z nás tvoria kosti – stavce a medzi stavcami sa nachádzajú platničky, ktoré tlmia  nárazy a pomáhajú zmierniť následky pohybu. Medzistavcové platničky sú ako elastická hmota, ktorá je ako “nárazník” medzi dvoma stavcami. Okrem toho majú aj inú funkciu pri ohýbaní chrbtice, otáčaní, úklonoch aj záklonoch. 

Poznáte svoje “medzistavcové nárazníky” ? 

Medzistavcové platničky sú u každého z nás rovnaké. Skladajú sa z dvoch častí : 

  • rôsolovité jadro v strede, ktoré rozdeľuje tlakovú záťaž na ostatné platničky – miera elasticity závisí nielen od obsahu vodu v platničke, ale aj od jej opotrebenia, 
  • chrupavky, ktoré sú vonkajšou väzivovou vrstvou ide o pevnejšie väzivové puzdro

Keď platničky neposlúchajú…

Medzistavcové platničky môžu byť tie, ktorá spôsobuje bolesť chrbáta, ale aj krku. 

Bolesť môže byť spôsobené nestarostlivosťou, opotrebením spôsobené vekom, ale aj nesprávnym držaním tela a aj preťažovaním. 

Vekom prichádza k opotrebeniu a starnutiu platničiek, kedy sa jadro platničky stenčuje. Platnička má v jadre menej vody a stráca na elasticite čím sa ešte viac stenčí. V tomto okamihu prichádza k priblíženiu dvoch stavcov, ktoré sa môžu začať aj dotýkať. Presnu tu prichádza bolesť a obmedzenie pohybu…

Ako sa správne starať o svoje “medzistavcové nárazníky”? 

Bez každodenného pohybu človek byť nemôže, ak k tomu pridáme aj aktívne, alebo rekreačné športovanie sme v tom až po uši… 

SPINAL VITAL je jedinečný výživový doplnok, ktorý spomaľuje opotrebovanie, starnutie  platničiek, zlepšuje ich kvalitu, výživu, elasticitu a znižovanie výšky platničiek. 

AKCIA - výhodné 3 balenie SPINAL Vital

AKCIA – výhodné 3 balenie SPINAL Vital

Ide o kombináciu minerálov, vitamínov a podporných látok, ktoré vyživujú samotné jadro medzistavcových platničiek a dodávajú to, čo platnička potrebuje. 

Aby ste dosiahli požadovaný efekt je potrebné užívať minimálne 3 mesiace 3-krát denne 1 tableta a následne v rámci prevencie užívať 1-krát denne 1 tabletu. 

Neurochirurg MUDr. Tomáš Sloboda odporúča : 

“V klinickej praxi sa často stretávam s problémami pohybového aparátu. Mimoriadne dôležitý je prístup ľudí k prevencii pri predchádzaní problémov s chrbticou.” 

 

 

 

VÁŠ ŽIVOT V POHYBE bez bolesti…